Dobrý den,

prosím o radu ohledně nároku na invalidní důchod.
V 10/2013 mi prasklo aneurysma na tepně v mozku o kterém jsem neměla ani ponětí, byla jsem akutně operována a aneurysma bylo ošetřeno po otevření lebky clipem.
Nemám naštěstí žádné postižení co se týká funkčnosti mozku.
V pracovní neschopnosti jsem byla s touto diagnozou od 10/2013 do 5/2014.
Trvaly ale občasné závratě, motání hlavy, pocit na omdlení.
Nastoupila jsem do zaměstnání, jelikož jsem chtěla vyzkoušet zda budu schopná vykonávat práci, ale bohužel po týdnu jsem skončila na neurologii právě pro tyto potíže, ale po provedeném rentgenu mi zjistili o 7mm posunutý obratel C7, následovaly rehabilitace a pracovní neschopnost od 5/2014 do 8/2014. Bohužel hlava se mi točí pořád i pocit na omdlení přetrvává a řekla bych, že hlavní příčina není od páteře, ale po operaci aneurysma, protože dřív jsem tyto potíže neměla.
Myslíte, že je možné a má v mém případě smysl si žádat o invalidní důchod ? Cítím, že nejsem schopná se plně zařadit do pracovního procesu, jednoznačně je tam omezení, které mi brání plně žít a pracovat.
Je mi 37 let a moje práce vyžaduje a vždy bude vyžadovat velkou psychickou odolnost a jasnou mysl. Čehož nejsem v tento moment schopná, ačkoliv bych si to moc přála.

Moc děkuji za odpověď,
Odpovědí (1)