Dobrý den,
předem se omlouvám, zda-li můj dotaz nepatří na Vaše stránky, ale nenašla jsem diskuzi, kde bych se mohla poradit.
Máme babičku 85 let, trpí stařeckou demencí ( projevuje se to tím, že vidí a povídá si s lidmi, kteří jsou už po smrti atd. ale jinak všechny ze svého okolí poznává- oslovuje nás jmény, všechno vzládá sama - dojít si na toaletu, umít se ...) , babička před novým rokem upadla na schodech a poranila si rameno, musela tedy na operaci, po operaci hned vstávala, ale po dvou dnech ji převezli na LDN, kde ji zakázali chodit- dali ji cévku a papírovou plenu a obvázali ji nohy proti proleženinám. Proto bych se chtěla zeptat jestli mají na tohle jednání právo, udělat z chodícího a samostatného člověka ležáka ? Když jsme se na to ptali lékařky v LDN, tak mám řekla, že babička má demenci a oni tam nejsou od toho, aby ji hlídali...a že mají málo personálu na to, aby s ní pokaždé šli na toaletu....a když jsme chtěli si babičku odvést domů, řekli nám že tam musí zůstat minimálně 4 týdny po operaci, kvúli kontrole toho ramena.
Předem Vám děkuji za odpověď R.
Odpovědí (1)