doprava k lékaři

Dobrý den, mám dotaz ohleně přepravy sanitkou k lékaři. Jsem prakticky nevidomá, s průkazem ZTP/P, příspěvkem na péči 2. stupně, invalidním důchodem 3. stupně, příspěvkem na mobilitu. Mám též srdeční vadu, díky které se mi dělá špatně během cesty autem, ale to už jsem se naučila jakž takž zvládat. Žiji v Domě s peč. službou na malém městě. Zde je pouze malé zdravotní středisko a tak k odborným lékařům dojíždím do nejbližšího většího města. Dopravu si hradím z výše uvedených příspěvků a důchodu. Dopravu zajišťuje pečovatelská služba. Je to však pro mě velice nákladné. Vzhledem k počtu služeb, které využívám, si mohu dovolit za doprovy k lékařům měsíčně zaplatit cca 1.000,-- Kč, ve skutečnosti však platím 3.000,-- Kč (částka za asistenci + pohonné hmoty), tedy služby mě měsíčně celkově stojí 6.000,-- Kč. Doplácím to z důchodu. Dneska jsem byla u praktického lékaře zeptat se, zda bych aspoň k některým lékařům nemohla jezdit sanitkou. Řekl, že mi z pohledu zdravotního "nic není", že průkaz ZTP/P je věc sociální, nikoliv zdravotní. Dle jeho názoru nemohu dostat sanitku pro dopravu ani k jednomu lékaři. Jak je to dopopravdy? Opravdu to nejde? Bohužel nemám rodinu a ani známé, kteří by mě mohli dopravovat svým autem za nižší finanční částky. Předem děkuji!
Odpovědí (1)