Dobrý den, mám 12letou dceru,která má lehkou až střední mentální retardaci,navštěvuje spec.školu.Jde asi do puberty,hrozně odmlouvá, je drzá,mluví sprostě,vzteká se, má šílený výkyvy nálad.Nevím, jak ji zklidnit.Užívá jen ráno Ritalin, když jde do školy,ale nechtěla bych ji nějakýma práškama utlumit.Můj přítel by chtěl dítě-nemá žádné, ale říká, že není reálné v takové atmosféře vychovávat miminko.Je to psychicky náročné s dcerou,mám ještě 8letéto syna,ten je naštěstí "normální".Přítel říká, že stejně brzy dcera skončí v nějakém ústavu, ale teď nechci o tom zatím slyšet, i když se bojím, co bude potom. Copak mohu tak lehce své dítě odložit? Jak se řeší, aby brzy neotěhotněla? Obávám se, že nebude schopna samostatného života.Nevím, co dál.Na přítele je velké sousto má dcera, on je s námi přes týden jen 2 dny v týdnu+víkendy,jinak ji každý den ráno vozí do školy.Někdy se jde uklidnit k sobě domů, i když je velký kliďas. Mám ho ráda,je hodný,děti ho mají též rády,ale asi ho ztratíme kvůli dceři a chtěnému dítěti...Vlastní otec mých dětí s dcerou vůbec nepomáhá.Omlouvám se za dlouhý mail, ale teď puberta dcery se mnou hodně mává. Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Odpovědí (1)