invalidní důchod

Dobrý den,nahle přicházim o sluch,již neslyšim na jedno ucho vubec a druhe s naslouchadlem 49%.Jsem z toho moc špatná po psychicke stránce,stravila jsem měsic na psychině,Tam mne bylo dobře,nebot tam byl klid a nanic jsem nemyslela.Nyni již opět v tom litám a nejde to zabranit těm myšlenkam že jsem na nic,neslyšim,přišla jsem o práci,jsem na dávkach,přitel se se mnou rozešel,nebot pry s babou co byla a leči se na psychině se nebude zahazovat.Nemam žádné přatele,moc rada bych si našla kluka stejně postiženého ale nevim kde ho hledat,je to těžke.Nedoslycham,nenám praci,vrattila jsem se k otci,takže kdo by mne chtěl.Zažadala jsem si o ID,ale přiznali mne jen 30%,25% na nedoslychavost a 5% na psychiku.Zdá se mne to nespravedlivé,znam lidi co jsou na tom lip a duchod maji,proč se nebere ohled na nedoslychavost? S naslouchadlem vše dělat nemužete a když na mne někdo mluvi na stranu kde neslyšim vubec tak fakt neslyšim,přeci praci v tiche mistnosti těžko najdu,když nejsem vystudovana a jsem jen dělnice.Zkoušela jsem pracovat v kuchyni,ale para mne dělala špatně takže sluchadlo jsem nemohla mit a bez něho neslyšim skoro vubec.Kdyby mne byl přiznan ID tak snad bych si našla praci na vratnici-slibia mne to jedna firma.Prosim o radu zdali se ma cenu odvolavat a nebo to budou posuzovat stejně. Děkuji
Odpovědí (1)