sousedské vztahy

Dobrý den,

obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Bydlím se synem (1,5 roku) v bytě (osobní vlastnictví). V bytě nad námi bydlí sousedka, která je zřejmě nějak duševně nemocná, nebo prostě jen nesnáší děti. Syn je hodný, samozřejmě někdy zapláče, ale jinak poslušný a bezproblémový. Tato sousedka nás ale neustále terorizuje tím, že mlátí nějakými předměty do podlahy tak, aby syn nemohl spát. Dělá to celý den (syn spává 2x denně), nejčastěji po obědě a pak hodně večer a v noci si pouští vždy jen na pár minut hudbu nahlas tak, aby syna probudila. Jednou nám vyházela věci z kočárku (nemáme v domě kočárkárnu, tak parkuji kočárek za dveřmi), to bylo synovi teprve pár týdnů … Když ke mně příjde na návštěvu kamarádka s dětmi, bouchá téměř non-stop. Kamarádky ke mě chodí vždy jen přes den a přesplí-li tu kamarádka s dětmi, děti chodí spát denně v 19:30 hod, tedy v noci tu vždy bývá absolutní klid až do cca 8hod ráno, kdy děti vstávají a i poté si hrají tiše, nesmí s ničím mlátit ani posouvat židlemi. Moc ráda také brzy ráno pak pustí rádio nahlas, aby nás probudila… V domě bydlím 10 let a nikdy jsem s nikým neměla problém, ještě ani jednou jsem tu neměla žádnou hlučnou noční oslavu, ani nic podobného, takže neexistuje důvod, proč se takto sousedka chová. Existuje nějaký způsob, jak se bránit? Slovní výtky nepomohou, paní je zřejmě opravdu nemocná, protože si jako argumenty vymýšlí nesmysly typu, že tu mám každý den jiného milence apod. což je absurdní, a nebýt kontextu, snad i úsměvné.. Vzhledem k okolnostem ale, zažíváme se synem z její strany docela teror, navíc bez možnosti se jakkoli bránit (noční klid vychytrale porušuje jen cca na minutku, kdy si pustí rádio nejvíc co to jde - to zpravidla k probuzení syna postačí. Jak se syn probudí a začne plakat, ihned rádio vypne). Zřejmě trpí nějakou duševní poruchou, ale řeč s ní není absolutně žádná … Paní je cca 80 let. Předem děkuji za jakoukoli radu.

S pozdravem
Alice
Odpovědí (1)