Exekuce

Dobrý den,

potřebovala bych poradit v mé nezávidění hodné situaci.
Byla jsem využita jako „bílý kůň“ k získání několika úvěrů od banky. Samozřejmě jsem byla odsouzena k trestu odnětí svobody, který jsem nastoupila v r. 2012, po 12 měs. jsem byla podmínečně propuštěna.
V letošním roce na mě a další dvě osoby byly uvaleny 2 exekuce ve výši 856.701,- a 3.543.571,- Kč. Před měsícem mi byl zablokován účet, kde figuruje záporná částka, která neodpovídá součtu těchto dvou – 3.813.187,-. O výplatu dvojnásobku ŽM jsem si již požádala a byla mi vyplacena. Na tento účet mi každý měsíc chodily peníze za pronájem bytu, ze kterých jsem platila náklady s užíváním (nájem, plyn… atd.) Tuto platbu jsem si již odklonila na účet mého přítele.
* Může se toho exekutor nějakým způsobem dopátrat a případně na ni „sáhnout“?
* Četla jsem o sloučení exekucí, co by pro mne z toho vyplývalo?
Oznámení o zahájení exekuce mi přišlo dne 28. 5. 2015, s tím, že exekutor nařizuje prodej movitého majetku.
Od roku 2011 jsem pečovala o osobu blízkou, těžce nemocného otce. V té době jsem byla majitelkou družstevního bytu., resp. uživatelských práv k němu. Před nástupem trestu jsem tato práva převedla na svou dceru, součástí byla i darovací smlouva na movitý majetek s odpovídajícím datem jako při převodu čl. práv, ale bez ověřených podpisů. Dcera byt pronajala, máme tam obě doposud trvalé bydliště. Darovala jsem jí i auto, které jsme ale nepřepsaly.
* Může mé dceři auto, které je stále psané na mne, exekutor zabavit? Dalo by se to dodatečně ošetřit kupní nebo darovací smlouvou se stejným datem jako na dar. sml. movitého majetku?
Nájemce v bytě je o všem srozuměn, má v ruce nájemní smlouvy mezi mou dcerou a jím i darovací smlouvu na veškeré zařízení, které jsem tam nechala. Na poštovní schránce figurují jména nájemce, dcery a moje.
* Bylo by vhodné tohle odstranit a zařídit si schránku na poště?
* Bude darovací smlouva pro případnou návštěvu exekutora dostatečná, aby nezabavil vybavení?
Před dvěma měsíci otec zemřel, od té doby jsem evidována na ÚP a vyřizuji si péči o osobu blízkou – o maminku a o přítele, který v loňském roce těžce onemocněl, je v ID a jedná se už jen o paliativní péči. Bydlím u přítele, protože mu musím být k dispozici 24 hod. denně. Moje jméno nikde u něj nefiguruje, není uvedeno ani na schránce, žádná poště mi tam nechodí.
* Dá se předpokládat, že exekutor mne vystopuje dle žádosti o péči a že navštíví byt mého přítele, kde je moje jenom oblečení a hygienické potřeby?
* Je možné aby navštívil i mou matku, i když jsem tam měla trv. bydliště před 26 lety?
Nyní probíhá dědické řízení, moji rodiče vlastní RD, já jako jediné dítě zdědím ¼ nemovitosti.
* Lze dědictví odmítnout, aby tato část zůstala mamince a ta pak celý dům darovala mé dceři a na LV byla uvedena jako břemeno (na dožití)? Moje poznámka, protože tato otázka je sporná: nemohu od uvalení exekuce nijak nakládat se svým majetkem, část domu jsem však ještě nenabyla a při odmítnutí dědictví nenabydu.
Co se týká vymáhané částky, kterou nemůže normální smrtelník do konce života splatit, připadalo by v úvahu zažádat o zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti nebo se spojit s exekutorem a domluvit se s ním na splátkách, i když moje příjmy jsou 0,-?
Poslední dotazy:
* Jakou adresu pobytu mám uvádět, když časem vyplyne, že se v místě mého trv. bydliště nezdržuji?
* Můžu si založit účet na dceru, nemůže do něj exekutor „vlézt“ na základě toho, že máme stejné trvalé bydliště? V bance mi řekli, že ne…

Mockrát Vám děkuji za odpověď
H. L.
Odpovědí (1)