Obava o prarodice

Dobrý den.
Asi dva roky jsem se kamarádila se sousedkou. Seznámila jsem ji i se svými prarodiči (80 a 86 let). Po čase jsem mimo jiné zjistila, že tato žena se zajímá především a hlavně o peníze a také dost pije a tak… takže jsme se stýkat přestaly. Ale i takoví lidé jsou, dále jsem to už nijak neřešila, prostě spolu už nekamarádíme.

Bohužel, když jsme se přátelily, zjistila hodně právě o mých prarodičích, kteří jsou hrozně důvěřiví a jako spousta seniorů mají své úspory doma. Bydlí v baráčku, většinou se ani nezamykají nebo nechávají otevřená okna, navíc už dost špatně slyší… Jelikož tam se mnou několikrát byla, bavila se s nimi a oni si ji dost oblíbili, tohle všechno ví a z jejich domu má i přehled o jejich majetku, kde co mají a tak.

Teď jsem se dozvěděla od společných známých, že tato má bývalá kamarádka prý neustále mluví o mých prarodičích, o jejich majetku a o tom, že by se do domu mých prarodičů chtěla „vloupat“ – tedy o tom, jak by to prý bylo snadné tam vlézt a peníze nebo i jiné věci tam vzít.

Jsem přesvědčená, že co se jí týče, jsou to jen takové řeči, že sama by to neudělala. Je to sice „potvora“, ale trestného činu by snad schopná nebyla. Jenže vím, že se stýká i s pár docela pochybnými existencemi, které by toho schopné být mohly, když jim dá adresu a veškeré informace…

Jít s tím na policii je samozřejmě blbost, ona by určitě nepřiznala, že něco takového říkala anebo dokonce plánovala udělat… Ale nerada bych něco podcenila a tak by mě zajímalo, jestli bych v té věci měla něco dělat (samozřejmě kromě toho, že prarodiče neustále poučuju, že si mají zamykat dveře atd.). Babička s dědou jsou už dost nemocní, mají hodně slabé srdce, takže ta představa, že se k nim někdo třeba jen snaží vloupat, je pro mě šílená.

Děkuji za radu
Odpovědí (1)