Zdravím, mám takový drobný problém, a to ten, že od svých pěti let docházím na psychiatrii. Dnes už tomu bude celkově 20 let. Moji rodiče se v mých pěti letech rozvedli a já do svých dvanácti zůstal v péči matky- alkoholičky.
Ve dvanácti jsem od ní utekl a do péče mě dostal otec, který ovšem čekal, že bude vše ok. Svou nevlastní matkou jsem byl neustále vyháněn ven, abych si našel kamarády. Doposud jsem nevěděl, co to po mně vůbec chce, jelikož v dobách dřívějších po mně vrstevníci jen házeli kameny (doslova), stranili se mne, a jediný bližší kontakt byl ten, když mě vykopli z autobusu hned po tom, co se otevřely dveře.
Jednoho dne jsem našel někoho, kdo po mně kameny neházel. Dokonce se se mnou i bavil. Dostal nápad, jak se zabavit, tak jsme šli něco podniknout. O pár hodin později jsem dostal seřváno za to, že jsem si našel kamaráda tohoto rázu, a vzápětí na mne začal řvát i švagr mé nevlastní matky, který se tam z ničeho nic ukázal dost pozdě v noci. Šlo o rozkrádání sklepů, ale v tu dobu jsem o tom neměl ani potuchy. Prý to byl jeho sklep a jen si zapomněl klíče.
Od té doby jsem mohl i za plno dalších věcí, o kterých dodnes nic nevím.
Ale v podobném duchu se táhl můj pobyt u otce až do mých 18ti let, kdy mě začátkem srpna r. 2008 "vykopl na ulici", a vůbec ho nezajímalo, že mám celý 4. ročník SŠ před sebou.

Dnes mám sice alespoň výuční list, ale ze čtyřletého oboru s maturitou se nakonec stal pětiletý obor s VL. (Díky tati.)

Můj současný problém je v tom, že od ukončení studia jsem nenašel jediné zaměstnání, kde bych mohl pracovat déle, než půl roku. Můj výkon služby u ostrahy se nakonec ještě stal osudným pro jednoho podnapilého nepoctivého zákazníka, který skončil pod defibrilátorem záchranářů, kteří málem přijeli pozdě.
Obávám se, že dřív, nebo později každý můj nadřízený zjistí, že nejsem zcela v pořádku, a že je bezpečnější a jednodušší se mě zbavit.
V současné době jsem 7 měsíců bez práce. Jinak od ukončení studia mám odpracovány asi 2 roky pod pěti různými zaměstnavateli.

Moje dluhy jsou také den ode dne hlubší- 3 měsíce nezaplacen nájem, 2 měsíce nezaplacena elektřina. Telefon mám blokovaný a pod pohružkou exekuce mi od operátora přišel dopis, že mám 14 dní na zaplacení částky přes 2000,- (exekuce+SOLUS).
Jedna osoba, se kterou jsem tu sotva přišel do kontaktu, mi půjčila 12.000,- na doplacení nájmu. Bylo to vloni. Čekal jsem, že od té doby už bych to díky práci splatil, ale opět jsem si neuvědomil, co jsem zač, a že se mě raději každý zbaví co nejdřív.

V neposlední řadě jsem i byl hospitalizován v léčebnách- Mělnická bouda, Krkonoše, Liberec, Havlíčkův Brod, Louny, Opařany,.... V některých DPL i vícekrát. Některé si již nepamatuji.

Občas mám dojem, že mě tu drží jen moji dva psi. Žádná antidepresiva nezvládnou to, co oni, ale stále ani jedno nevyřeší mé problémy.

Je tu ještě vůbec nějaká šance na to, že bych mohl normálně žít bez toho, abych se bál vystěhování kdykoli někdo zachrastí klíčema na chodbě? Je vůbec nějaká možnost finančního příjmu bez toho, abych do práce chodil s tím, že to může být můj poslední den v zaměstnání?

Díky...
F.
Odpovědí (1)