Dobrý den chtěl bych jsem se poradit ohledně jedné věci. Sousedé mají malou holčičku která občas běhá po bytě a dupe. A mně to vadí. Já se kvůli tomu špatně soustředím a mívám i úzkost. Poslední dobu kdy mají děti prázdniny je ta holčička skoro pořád doma. A já zvláště když jsem doma pořád myslím na to jestli zase nebude dupat. Já už jsem psal sousedům i lístek aby omezili to dupání a hodil jsem jim ho do schránky. Ale sousedka říkala že jí to nemůžou zakázat to běhání protože je ve vývinu. A taky říkala že bych jsem se měl léčit když mně vadí to dupání. Přesto je to poslední dobu lepší. Omezili to. Před tím to bylo horší. I tak mně to dupání vadí. Já mám takový pocit že je to jenom u nás. My už jsme bydleli ve dvou bytech a taky i v rodinném domku ale takové dupání jaké je u nás jsem ještě nikde nezažil. Pro mě by byla úleva kdyby se sousedé někam odstěhovali nebo kdyby jsme se my s mamkou odstěhovali.
Jinak chodívám k psycholožce. Psycholožka na mně zkoušela hypnózu za účelem zvýšení psychické odolnosti a dávala mně sugesce aby mně nevadilo to dupání. Ale ono to nepomáhá. Jinak když ta holčička dupe tak já hodně hlasitě nadávám. Jednou dupala a já jsem byl na schodišti a nadával jsem. A soused mě slyšel a šel za mnou. Ale já jsem mu utekl. A od té doby mám strach ho potkat že mně bude nadávat.
Kromě toho dupání mně vadí i určité zvuky. Vadí mně třeba když náš pes zaštěká protože mám potom nutkání myslet na to aby znovu nezaštěkal. Taky mně vadí třeba když auta troubí nebo když rozvážím letáky a štěkají na mě psi. A nebo mně vadí když někdo zazvoní protože máme hlučný zvonek a já se někdy leknu.
Chtěl bych jsem se tedy zeptat co byste mně poradili, co by mně pomohlo. Jestli nějaká dlouhodobá psychoterapie zaměřená na to aby mně nevadilo to dupání a ty určité zvuky nebo nějaké léky a nebo jestli je nutná nějaká hospitalizace v psychiatrické léčebně.
Děkuji Vám

Akceptovaná odpověď

středa, leden 07 2015, 04:03 PM - #trvalý odkaz