Dobrý den paní doktorko, mám obdobný dotaz, který zde již byl zmíněn, ale nedočetla jsem se ve Vaší reakci na něj jasnou odpověď.
Příteli bylo zabaveno auto, které bylo zakoupeno za peníze, které si v době koupě vozu půjčil v bance a poté splácel pravidelné splátky, bezproblémově. Při koupi vozu byla sepsána platná kupní smlouva a vozidlo bylo v registru i přihlášeno přímo na jeho osobu. Tedy o vlastnictví automobilu není pochyb.
Auto mu bylo nejprve zabaveno z důvodu pachání trestné činnosti. V tu dobu mu bylo sděleno, že vozidlo bude po dobu vyšetřování zajištěno kvůli ohledání a po konečném rozsudku mu bude opět vráceno.
Nyní ale po půl roce od zajištění automobilu byl případ uzavřen a přišel konečný trestní příkaz. Příteli bylo uloženo 12 měsíců domácího vězení, ale zároveň ještě k tomu je v trestním příkazu uvedeno, že zabavený automobil propadá ve prospěch státu a už mu ho nevrátí..
Je možné uložit trest domácího vězení a zároveň propadnutí automobilu jehož pořizovací cena v roce 2011, kdy si ho přítel zakoupil byla přes 300.000,- Kč? Přemýšlíme o podání odvolání k rozsudku ohledně této jeho části - propadnutí automobilu z důvodu, že máme za to, že zabavený automobil má několikrát větší hodnotu než prokázaná částka spáchaného trestného činu a tudíž je nepřiměřený...
Existuje nějaká šance na vrácení? Za jakých podmínek? A jak bychom měli postupovat?
Pokud by bylo potřeba, zašlu Vám i naskenovaný trestní příkaz pro bližší představu o případu...
Předem Vám moc děkuji za odpověd.
Odpovědí (1)