Je tady pondělí a s ním nejčtenější dotaz za minulý týden z našich stránek www.iporadna.czDobrý den mám dotaz je mi 16 let vím že je to možná trochu předčásné. Ale chci se zeptat když mám mentální retardaci,sociální fobii a příznaky autismu zda bych mohl mít v 18 letech řidičský průkaz na osobní automobil.

Dobrý den

Děkujeme za důvěru, se kterou se na iPoradnu obracíte. Ptáte se, zda i s Vaším postižením (mentální retardace, sociální fobie a příznaky autismu) byste mohl získat v 18 letech řidičský průkaz (ŘP) na osobní automobil.
Bohužel nepíšete, jaká je hloubka či rozsah a projevy Vašeho postižení, takže Vám popíši podmínky, které musíte k získání ŘP splnit.
Nejprve musíte úspěšně absolvovat Autoškolu. K přihlášce do AŠ je nutné přiložit zprávu od lékaře, který posoudí, zda jste schopen Autoškolu absolvovat a posléze bezpečně řídit automobil.
U ŘP je klíčový názor praktického lékaře, který může dle svého uvážení ještě svoje stanovisko opřít o vyjádření klinického psychologa nebo psychiatra (což se týká Vašeho postižení).
Takže jednoznačně je nutné začít u praktického lékaře, který Vás pro objektivitu svého posouzení pošle na vyšetření k výše zmíněným specialistům.

Doufám, že Vám naše rada pomohla, a přeji vše dobré.
S pozdravem Libor Novosád,
za tým iPoradny

Řekněte o nás ostatním

Fotogalerie