Je tady první prosincové pondělí a s ním nejčtenější dotaz za minulý týden z našich stránek www.iporadna.cz

 

Dobrý den,
mám takový problém, nevím kde bych měl začít. Už jako malý jsem preferoval to, když jsem si mohl hrát s dívkami a s jejich panenkami než hrát fotbal s klukama. Jednoho dne jsem si řekl že si vyzkouším jaké je to být ženou. Jeden když rodiče nebyli doma jsem si oblékl kalhotky, podprsenku, z ponožek jsem si udělal prsa, vzal si dal legíny a tričko. A dále jsem se zkrášlil pomocí make upu a celé hodiny jsem si užíval, jak nikdy předtím. Samozřejmě jsem to nikomu neřekl a mám strach jak by moje okolí na to mohlo zareagovat. Prosím pomozte mi.

Dobrý den, v zásadě se může jednat o dvě základní možnosti.
První je transvestitismus. Při něm se obvykle jedná o muže, jejichž duše je částečně ženská. Většinu času žijí v mužské roli, ale někdy prožívají i tu ženskou, která k jejich já patří. Někteří z nich mají tu ženskou roli spojenou se sexuálním vzrušením, pak se jedná o fetišistický transvestitismus. Ani jeden z nich nevyžaduje medicínské zásahy, jejich jednání není samozřejmě nijak postihováno, i když někdy okolí nemusí reagovat zrovna příznivě. Většina těchto mužů má heterosexuální orientaci, i když často mají i sexuální zkušenosti s muži (obvykle právě v té ženské roli). Pokud se přijdou poradit, tak jim lze říci, že jejich život je vlastně bohatší než nás ostatních, kteří vše prožíváme stereotypně jen z jednoho úhlu pohledu.
Někdy se také lze setkat s termínem fluidní genderová identita. Někteří lidé se pak neidentifikují ani s jedním pohlavím (genderem), hovoří se o nebinárních jedincích.
Další možností je transsexualita. Transsexuál své tělo, respektive jeho znaky typické pro biologické pohlaví, odmítá, cítí se být plně pohlavím opačným. A touží se mu přiblížit hormonální a operační léčbou a následně i úřední změnou pohlaví. Pak již trvale vystupuje v opačné roli než bylo jeho/její pohlaví při narození. Operace samozřejmě vede k ukončení plodnosti.
A aby to bylo ještě složitější, tak někteří transvestité postupně dojdou k poznání, že jsou spíše transsexuálové a začnou třeba až po několika letech usilovat o přeměnu pohlaví.
Také někteří gayové v dětství prošli změněnou pohlavní identitou. Ale v dospělosti se již identifikují jednoznačně jako muži (i když muži, které eroticky přitahují jiní muži) a po změně pohlaví netouží.
Pokud budete potřebovat medicínské změny nebo se budete jen chtít poradit, tak je určitě vhodné vyhledat sexuologa.

Řekněte o nás ostatním

Fotogalerie