Je tady pondělí a s ním nejčtenější dotaz za minulý týden z našich stránek www.iporadna.cz

 

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu a pomoc s dopisem k soudu - ukončení insolvence po 60 měsících pravidelných splátek, splaceno budu mít více jak 30%. Bohužel nevím co přesně by tento dopis měl obsahovat abych na něco nezapomněla. Jaká je doba ze zákona pro insolvenčního správce či soudu o vydání dokladu o ukončení insolvence. Kamarádce se stalo že jí byla insolvence ukončená správcem k 15.6.2019 a ještě další 3 měsíce jí byla strhávána splátka než se vše vyřídilo, ráda bych tomuto předešla. Moc Vám děkuji za váš čas a odpověď. Barbora

Dobrý den Barboro,
děkujeme za Váš dotaz, se kterým se obracíte na iporadnu.
Píšete, že Vám bude končit insolvenční řízení a že budete mít uhrazeno více než 30 %. Ptáte se, jak by měl vypadat dopis k soudu, aby se urychlilo ukončení Vašeho řízení.
Žádný dopis k soudu zasílat nemusíte, soud sám (na základě konečné zprávy insolvenčního správce) vydává usnesení o splnění oddlužení a pokud splníte podmínky, automaticky je spojeno s osvobozením od zbylých a nepřihlášených pohledávek.
V praxi se stává, že trvá nějakou dobu, než správce vyhotoví konečnou zprávu a soud vydá usnesení. Po tuto dobu je plátce mzdy povinen strhávat insolvenční srážku i nadále až do vydání usnesení. Tyto srážky Vám však budou v plné výši vráceny.
Domníváme se, že moc možností, jak to urychlit, nemáte. Můžete zkusit po ukončení urgovat insolvenčního správce, aby konečnou zprávu soudu předložil v co nejkratším možném termínu.

S pozdravem
Občanská poradna Ústí nad Orlicí

Řekněte o nás ostatním

Fotogalerie